Długość cyku a przyrost pęcherzyka

Witam. Mam pytanie czy długość cyklu ma wpływ na przyrost pęcherzyka? Ostatnio byłam na monitoringu cyklu i mój pęczerzyk w 11dc miał 8mm, lekarz stwierdził że to za mało i nie ma sensu robić kolejnych obserwacji. Mam nieregularne cykle, czasami nawet 45dni, czy przy takich cyklach pęcherzyki dojrzewają dłużej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak w czasie dłuższych cyklu dojrzewanie pęcherzyka także jest wydłużone.