Długość gojenia po operacji jaskry

Jestem po operacji jaskry 10 dni. Chciałbym zapytać czy normalne jest to, że nadal obraz mam zamazany, czerwone oko. Jak długo goi się oko, kiedy rozpuszczą się szwy. Dziękuję. Mirek

Witam! Szwy rozpuszczalne stosowane w operacjach oka mają różną trwałość. Zazwyczaj w zależności od rodzaju ulegają rozpuszczeniu po 2 tygodniach, ale czasami dopiero po 6. Istnieje kilka metod operacyjnych leczenia jaskry, niestety nie napisał Pan jakiego rodzaju była to operacja w związku z tym trudno ocenić czas gojenia. W przypadku bardziej rozległych operacji może wynieść on nawet kilka tygodni. Z uwagi na słabą poprawę widzenia i ciągle obecne zaczerwienienie oka wskazana jest wizyta kontrolna u okulisty, najlepiej w miarę możliwości u tego, który wykonywał zabieg. Tylko w ten sposób będzie możliwa dokładna ocena procesu gojenia operowanego oka. Pozdrawiam serdecznie!