Długość kości udowej u płodu

Czy długość kości udowej u płodu zaczyna się różnicować dopiero na jakimś etapie ciąży, czy od początku może być różna (krótsza)? Czy niski wzrost rodziców 160, 165 cm może mieć na to wpływ? W 11 tygodniu usg nie wykazało na jaki tydzień wskazuje długość FL (pewnie była za krótka), a w 20 i 30 tygodniu FL jest krótsza o 6 dni od uśrednionego wieku ciąży według usg. Pojedyncze porównanie pozostałych parametrów wykazuje 2 tygodnie do przodu do FL i wieku ciąży według ostatniej miesiączki.

Piotr Pilarski

Niski wzrost rodziców powoduje, że płód również jest mały. Nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.