Długość szyjki macicy a ciąża zagrożona

Dzień dobry, miałam wczoraj badanie usg. Okazało się, że długość szyjki macicy wynosi 22mm. Jestem w 12 dniu cyklu. Doktor stwierdził, że jest ona bardzo krótka, aczkolwiek znajduje informację, iż długość szyjki macicy wynosi od 2-4cm. Czy przy takiej długości ciąża może być zagrożona?

Witam,
w przypadku zbyt krótkiej szyjki macicy oraz jej przedwczesnego rozwierania się stosuje się w określonych przypadkach założenie pessarium lub szwu szyjkowego na ujście zewnętrzne szyjki macicy, które wspomagają donoszenie ciąży.

Decyzję podejmuje lekarz prowadzący ciążę.

pozdrawiam