Długość życia plemników poza organizmem kobiety

Witam, mam trochę nietypowe pytanie i ciężko znaleźć na nie odpowiedź. Czy jeśli wytrysk miał miejsce w godzinach porannych i potem został trzymany w zamkniętym, małym, sterylnym pojemniczku, coś a la strzykawka albo pojemnik na soczewki, a po kilku godzinach (5-8) został wtarty ogólnie w narząd rodny kobiety, to jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Co do temperatury to nie było ani w zimnej przechowywane, ani w gorącej. No i prawdopodobnie były to dni płodne, ale proszę o napisanie jakie jest prawdopodobieństwo ogólne. Z góry bardzo dziękuję za informację.

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji szanse na ciążę są niewielkie.

Zasadniczo długość życia plemników poza organizmem kobiety uzależniona jest od wielu czynników, w tym temperatury, wilgotności, pH i innych. Zasadniczo plemniki pozostawione w suchym i ciepłym miejscu giną bardzo szybko, nawet w ciągu kilku minut. Jeżeli jednak znajdą sprzyjające warunki, podobne do tych w drogach rodnych kobiety, tj. wysoka wilgotność i stała temperatura, mogą przeżyć wiele godzin. W warunkach schłodzenia do temperatury bliskiej zeru przeżywają nawet kilka dni. Wiele zależy również od jakości nasienia.

Pozdrawiam