Długotrwała bolesność gardła i uczucie zatrzymywania się cząstek pokarmu

Od miesiąca pobolewa mnie gardło, ale nier jest zbyt zaczerwienione.Poza tym mam uczucie jakby pozostawały mi w gardle czastki jedzenia., cos mi spływa po tylnej sciance gardła, ale nie mam kataru.mam potrzebę połykania jakby guli.Momentami mam uczucie jakby zwężenia przełyku i uciski na wysokości obojczyków, jężyk mam obłozony.

Lek. Tomasz Budlewski

Z powyższymi objawami powinna Pani skierować się do lekarza gastroenterologa, która zakwalifikuje lub nie do wykonania badania gastroskopowego. Jedną z przyczyn może być np. uchyłek przełyku, ale bez badania ciężko jest cokolwiek więcej powiedzieć.