Długotrwała gorączka - co się dzieje?

Witam. Moje dziecko gorączkuje już 7 dzień. Zaczęło się od gorączki wysokiej do 40 st i wymiotów, przy tym ból głowy i wstręt do światła. Byliśmy na pogotowiu w 2-gi dzień gorączki - lekarz powiedział, że wirus i to samo przejdzie. W tej chwili jest to już 7 dzień i nie ma poprawy, gorączka 39 st. Co to może być? Proszę o pilną odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Występowanie tak długiej gorączki jest charakterystyczne dla infekcji bakteryjnej. Powinna Pani udać się z dzieckiem do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. Odpowiednie leczenie powinno przynieść poprawę stanu zdrowia syna. Proszę nie lekceważyć tego problemu, gdyż długotrwała podwyższona temperatura ciała wyniszcza organizm i może doprowadzić do niewydolności układu krążenia.