Długotrwała gorączka u 3,5 latka

Witam i proszę o radę. Mój synek, 3,5 letni przedszkolak od ponad 10 dni ma gorączkę, tzn. pierwsze 3 dni wysoką 39-40 stopni, która zbijałam i***, p***, po 3 dniach zeszła do 37,5-38 stopni, kolejnego dnia doszedł katar i lekki kaszel odksztuszający ten katar, który jest tylko w dzień. Byliśmy u pediatry 3 dnia, który stwierdził, że stan ogólny jest dobry, węzły niepowiększone, gardło czyste, zleciła badania krwi i moczu. W badaniach wszystko w normie, oprócz OB-30, CRP niskie-0,34, ma dość niską hemoglobinę(11,8), hematokryt (35,8)i MCH (26,7)w moczu nic nie wykryto ani w ogólnym, ani w posiewie. Synek ma dobre samopoczucie, pije, je, bawi się, nie chodzi do przedszkola przez tę gorączkę. Proszę o radę czy mają Państwo pomysł czego to mogą być objawy. Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Utrzymywanie sie wysokich wartości temperatury ciała zwłaszcza u małego dziecka jest wskazaniem do ponownej wizyty u pediatry. Infekcja mogła sie dopiero rozwijać i być może początkowo nie było istotnych odchyleń w badaniu fizykalnym. Musi ono zostać przeprowadzone ponownie-bez niego nie można postawić diagnozy.
Pozdrawiam