Długotrwała i nieregularna miesiączka u 31-latki

witam mam 31 lat , mam pco niepoje się moim okresem trwa bardzo długo czasem 2 tygodnie co 2 miesiące jest czasem co 3 i 4 miesiące ale zawsze wywołuje okres luteiną naturalnie niewystępuje ,androgeny 120 bardzo podwyzszone ,usg wporządku oprócz wielu pęczerzyków na jajnikach ,lecze się metforminą wiele miesiecy bez skutku , co powinnam robic czasem moj okres trwa do 3 tygodni czy to normalne ?nigdy nierodziłam , niemialm zadnych opercji ani poronień jakie leki powinnam brać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią zaburzenia miesiączkowania najpewniej są skutkiem zaburzeń hormonalnych jako konsekwencji PCO. O szczegółach dotyczących leczenia proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Nie ma bowiem takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie znając szczegółów dotyczących pacjentki, zaplanować dalsze leczenie.