Długotrwała żółtaczka u noworodka - co może być przyczyną?

Mam pytanie, proszę mi pomóc. Córeczka szwagra urodziła się 31 stycznia pod koniec 8 miesiąca ciąży. Ma żółtaczkę w skali 12 i nie spada jej hemoglobina. Już 2 tygodnie jest w szpitalu i nie wiedzą co jej jest. Czy możecie mi pomóc albo poradzić co zrobić? Bardzo proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Przedłużająca się żółtaczka może mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest tzw. żółtaczka z powodu karmienia piersią, jej wystąpienie nie jest groźne. Kolejną przyczyną mogą być różnego rodzaju infekcje czy zakażenia. Zaburzenia funkcjonowania tarczycy także warte są zdiagnozowania. Należy też wykluczyć konflikt serologiczny.
Ważne jest, że u wcześniaków żółtaczka trwająca 2 tygodnie to fizjologia. Być może więc nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam!