Długotrwałe bóle brzucha, głowy i stawów. Co to może być?

Mam 15 lat i jestem mężczyzną. Od 4 miesięcy męczą mnie bóle brzucha, głowy, stawów i nudności. Z bólem brzucha byłem u lekarza i testy wypadły dobrze, a nawet bardzo dobrze, wszystko w normie, więc to nic poważnego raczej. Podejrzewam, że to nerwica, czy się mylę? Od tych paru miesięcy zdaje mi się, że zaraz umrę i takie tam, biorę magnez, pije mięte, i herbaty na trawienie, czasami zjem coś ciężkostrawnego, ale rzadko, no i czasami się napiję coli (nie wiem, czy to ma znaczenie, ale wolę wszystko napisać). Rodzice mówią, że przesadzam, ale wolę wiedzieć co i jak. Na sam koniec dodam, że jest mi również zimno. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoje dolegliwości są bardzo nieswoiste, ale zarazem chyba nie są zbyt nasilone skoro możesz normalnie funkcjonować.

Przyczyną tych objawów może być nerwica bądź nastawienie psychiczne i nadinterpretacja przypadkowych zjawisk fizjologicznych.

Nie wiem jakie badania były wykonywane, ale skoro wyniki okazały się prawidłowe to nie masz powodów do niepokoju.

Ogólnie pora jesienna to czas, który nasuwa pesymistyczne przemyślenia i może powodować złe samopoczucie czy spadki odporności, ale powinieneś patrzeć na życie optymistycznie. Jesteś zdrowym młodym człowiekiem, który nie powinien myśleć o chorobach, ale cieszyć się życiem.

Redakcja abcZdrowie.pl