Długotrwałe bóle pleców i ból w klatce piersiowej u osoby pracującej przy produkcji sera

Witam. Od roku pracuje przy produkcji sera, 5 dni w tygodniu po 10 godzin. Kilkadzieisiat razy dziennie musze podnosci 20kg bloki sera, nastepnie skrzynki z gotowym serem, rowniez 20kg, ukladac na wozki podnoszac je sporo nad wysokosc glowy. Reszte dnia spedzam w jednej pozycji, stojac nad maszyna z nachylona glowa i woskujac ser. Mam dlugotrwale bole plecow, szczegolnie w gornej prawej czesci, przy barku. Ostatnio rowniez coraz czesciej miewam bol w klatce piersiowej,ciezko mi sie oddycha.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe okolicy pleców najpewniej są wynikiem przeciążenia kręgosłupa. Zdecydowanie wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka obrazowa, a przede wszystkim zebranie dokładnego wywiadu i zbadanie Pani przez lekarza POZ.