Długotrwałe krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 5lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Zrobiłam miesięczną przerwę w braniu tabletek i jak tylko pojawił się okres to wznowiłam antykoncepcję...mój okres trwa już 12 dni. Przez pierwsze 4 dni były to normalne krwawienia od 5 mam plamienia- tak jak okres się kończy tylko mój nie chce się skończyć...Jak wcześniej robiłam przerwę od tabletek to takiej sytuacji nie było... Czy można w jakis sposób zniwelować krwawienie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane przez Panią krwawienie może być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Proszę bowiem pamiętać, że krwawienia/plamienia to najczęstsze skutki uboczne tabletek hormonalnych, które występują podczas cykli. Jeśli jednak krwawienie jest bardzo nasilone, być może konieczne jest odstawienie/zmiana preparatu. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem gdyż warto wspomnieć np o krwawieniu wynikającym z mięśniaków macicy, które szczególnie często pojawia się na skutek stosowania antykoncepcji.