Długotrwałe leczenie przepukliny rozworu przełykowego

mam 36 lat i dużą przepuklinę rozworu przełykowego. Czy warto faszerować się lekami przez następne lata i czekać na efekty uboczne przyjmowania leków,cz namawiać lekarza na operację. farmakologicznie nie leczy się tylko maskuje problem, a nikt nie mówi o skutkach ubocznych długotrwałego stosowania IPP. Czy operacja z zastosowaniem siateczki jest lepsza niż zawijanie żołądka wokół przełyku?? i jak się one fachowo nazywają.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, nie wiem skąd ma Pan takie informacje ale leczenie operacyjne stosowane jest jedynie w razie niepowodzenia leczenia farmakologicznego. Operacja jak każdy inwazyjny zabieg ma swoje możliwe poważne skutki uboczne i jest zalecana przy bardzo poważnych problemach z choroba oraz przy 3 miesięcznym zupełnym niepowodzeniu leczenia farmakologicznego. Najcześciej i najskuteczniej leczy sie operacyjnie za pomocą fundoplikacja Nissena metoda laparoskopową. Pozdrawiam