Długotrwałe plamienie miesiączkowe a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, od 2,5 tygodnia mam krwawienia/ plamienia miesiączkowe? Biore tabletki juz od 3 lat, wcześniej nie miałam takiego problemu. Teraz plamienia/ krwawienia pojawiły się w połowie opakowania. czym to może być spowodowane?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plamienia śródcykliczne to często efekt stosowania antykoncepcji. Mogą one wynikać wahań hormonalnych. Warto jednak wykluczyć przyczyny organiczne np nadżerkę, polipa, mięśniaki macicy czy endometriozę.