Długotrwałe przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach

Witam! Chcialbym zapytac jakie konsekwencje zdrowotne niesie za soba dlugotrwale przebywanie w pomieszczeniach o duzej wilgotnosci powietrza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Duża wilgotność to idealne środowisko do rozwoju grzybów i roztoczy. W konsekwencji mogą występować trudności z oddychaniem, zawroty głowy oraz nawracające infekcje błon śluzowych i skóry. Duża wilgotność może także niekorzystnie wpływać na układ kostno-stawowy.