Długotrwałe zasłonięcie oczu

Witam! Mam pytanie do lekarzy okulistów. Jakie są potencjalne konsekwencje długiego zaslonięcia oczu? Czy zaslonięcie obydwu-tak jak zasłania się plastrami pojedyncze oczy małym dzieciom- na długi czas może się wiązać z negatywnymi konsekwencjami dla wzroku, jeśli po okresie zasłonięcia przeprowadzimy powolną adaptację do światła? Dziękuję za odpowiesz

Witam. Nikt normalny nie robił takich experymentow. Narząd wzroku jest cudem natury i pozbywanie się go na nawet krótki czas zmienia percepcję mózgu. Lem opisywał w SF sytuację gdy pozbawiono adept na pilota dopływu impulsów ze zmysłów zanurzajac go w basenie i pokoju ciszy. Zalecam przeczytać. Pozdrawiam serdecznie