Długotrwały ból w prawej nodze - jakie badania powinnam wykonać?

Od prawie miesiąca mam kłopot z prawą nogą. Jest opuchnięta i pobolewa, po dłuższym odpoczynku mam problem ze stanięciem na niej, dopiero po chwili wraca do normy. Lekarz w przychodni rejonowej zapisał mi C*** i D***. Wzięłam już 20 zastrzyków i raczej nie ma poprawy. Łydka wciąż jest opuchnięta i pobolewa. Wyniki morfologii krwi są wg pani doktor dobre, poza oznaczeniami mid, które są nieznacznie podwyższone.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Uważam że, z tym problemem należy udać się do chirurga naczyniowego.

Opisane dolegliwości mogą wskazywać na niewydolność żylną kończyn dolnych.

Lekarz prawdopodobnie wykonana badanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne i oceni ich stan. W oparciu o wyniki badań zaproponuje odpowiednie postępowanie zachowawcze bądź chirurgiczne.

Pozdrawiam!