Długotrwały kaszel u 5-letniego dziecka

Witam. Mam problem z kaszlem u 5letniej córki. Dziecko kaszle od trzech tygodni. Lekarz zapisał jej lek wziewny, mówiąc, że dziecku nic nie jest, ale się dusi. Lek musi brać 3x dziennie po 2 wziewy. Zastanawiam się, czy to nie jest za dużo, ale po jakimś czasie kaszel przechodzi. U lekarza byłyśmy 3 razy. Za drugim razem doszła do tego infekcja, ale kaszel nie przechodził, lekarz zasugerował później, że to może być astma i zlecił testy. Kaszel występuje z reguły wieczorem ok. godz. 19. Astma?

Milena Lubowicz

Astma jest prawdopodobna, ale żeby to potwierdzić konieczna jest poszerzona diagnostyka uzupełniona też o diagnostykę alergii.
Pozdrawiam