Dłutowanie ósemki a bolesność ucha

Tydzień temu, w czwartek miałam dłutowanie dolnej, lewej 8. dostałam recepte na antybiotyk, który wzięłam do ostatniej tabletki. dzisiaj rano dostałam bólu ucha, pulsującego i pojawiającego się co jakiś czas. żadnej gorączki nie mam, opuchlizna z dnia na dzień mniejsza. Dzisiaj byłam też na ściąganiu szwów, nie poskarzyłam się na ból ale lekarz też nie miał zastrzeżeń co do stanu miejsca operowanego. Czy taki ból jest normalny?

Po usunięciu zęba 8 mogą pojawić się dolegliwości ze strony ucha czy gardła. Jeśli ten ból będzie utrzymywał powinna Pani zgłosić się do lekarza ( chirurga przeprowadzającego zabieg lub laryngologa ). Przyczyną może być również pogoda - nie trudno o "przewianie".

Lek. dent. Agata Duda

w przypadku ekstrakcji 8 jest to możliwe jednak może to być również zbieg okoliczności
proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg ale także do laryngologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk