Dłuższe cykle po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w październiku cykle stopniowo mi się wydłużały (najdłuższy 61 dni, ostatnio 45). Badania hormonów wyszły w normie, usg wykazało brak pęcherzyka dominującego. Lekarz powiedział, że cykle wyglądają na bezowulacyjne, ale badania hormonów w jednym cyklu wykazały, że owulacja najprawdopodobniej się odbyła. Padła propozycja antykoncepcji na 3 m-ce w celu regulacji cyklu, a później stymulacja owulacji. Czy to jest konieczne? Ciąża znów się odwlecze. :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by bez znajomości pełnych danych klinicznych odpowiedzieć na pytanie czy takie postępowanie jest konieczne. Jeśli jednak tak zalecił Pani lekarz prowadzący, powinna mu Pani zaufać.