Dłuższe stosowanie aparatu ruchomego

Witam. Od 6 miesięcy noszę aparat ruchomy, który ma za zadanie zrobić miejsce dla jednego zęba. Aparat powinien być zdjęty około dwóch miesięcy temu, ale z powodu choroby ortodonty, nie mam możliwości założenia aparatu stałego. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Niestety, zęby przez to są bardzo obolałe,a dziąsła pokaleczone, a żadne środki przeciwbólowe i żele nie pomagają. Czy w tym przypadku mogę nosić aparat co drugi dzień tylko na noc? Ból jest nie do wytrzymania.

Przerywane noszenie aparatu będzie jeszcze bardziej bolesne niż ciągłe. Radzę udać się do stomatologa, by dopasować płytę i klamry aparatu tak, by nie uwierały. Radzę też nagrzewać policzki, płakać usta naporem z rumianku i brać Wobenzym 3 x 2 drażetki pomiędzy posiłkami. Pozdrawiam