Dna moczanowa i kamienie nerkowe

mam dne moczanowa.mam 36 lat.mam takze kamienie nerkowe.od trzech lat puchl mi palec prawej nogi, a teraz puchnie mi caly staw skokowy lewej nogi.biore arkoxie jak mnie bol zlapiemieszkam w niemczech zaznacze.juz nie wiem jak to leczyc bo lekarze mi mowia zeby nie jesc miesa i pic piwa .tylko ze ja tych dwoch zeczy wogole nie uzywam a pomimo to co miesiac mam takie ataki .nie wiem juz jak mam z tym zyc pomozcie

1) W pierwszym etapie należy przerwać atak bólowy. Najczęściej w tym celu stosuje się niesterydowe leki przeciw zapalne lub kolchicynę
2) Po przerwaniu ataku bólowego należy włączyć allopurinol w dawce noramalizującej poziom kwasu moczowego . Leczenie allopurinolem zwykle jest długotrwałe i niekiedy trwa do końca życia .
Dawka allopurinolu powinna być tak dobrana aby napady dny nie występowały .
Wobec skuteczności leków i niepewnych wyników leczenia dietetycznego -stosowanie diety najczęściej ma znaczenie drugoplanowe