Dna moczanowa po ciężkim zapaleniu trzustki

Witam. Stwierdzono u mnie dnę moczanową po ciężkim zapaleniu trzustki i nie wiem czy mogę do diety wprowadzić paprykę. Z tego co czytałem to zdania są podzielone. Proszę o odpowiedź.

Witam, papryka należy do warzyw o podwyższonej zawartości kwasu moczowego. Zdania są podzielone, ponieważ wszystko zależy od ilości papryki i innych pokarmów bogatych w kwas moczowy w posiłku. Mały krążek dla smaku nie powinien zaszkodzić, natomiast 200 g (porcja) to stanowczo za dużo. Warzywa o najmniejszej zawartości kwasu, to: dynia, fasolka szparagowa zielona, jarmuż, kapusta czerwona, kapusta włoska. Pozdrawiam