Dni niepłodne - a ryzyko ciąży

Witam!
Mam 24 lata. Od 5 do 9 dnia cyklu kochałam się z chłopakiem (okres dostałam 3. 02.). Ponieważ mam długie 30-dniowe cykle, teoretycznie powinny to być dni niepłodne. Stosowaliśmy metodę przerywaną, mój partner nie kończył we mnie, lecz pewnego dnia kochaliśmy się dwa razy w odstępach kilkunastu minut.
Jak duże jest prawdopodobieństwo, że wytarty członek mógł przenieść plemniki pozostałe z wytrysku pierwszego stosunku? Czy dni niepłodne wykluczają w tym wypadku możliwość zajścia w ciążę?
Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście, jeśli ma Pani regularne, 30-dniowe cykle, to były to najprawdopodobniej dni niepłodne. Szansa na ciążę jest naprawdę minimalna, wręcz znikoma. Nawet jeśli na wytartym członku znajdowała się niewielka liczba plemników, może Pani spać spokojnie!

Pozdrawiam serdecznie.