Dni płodne a dni niepłodne

Witam. Mam pytanie. Czy na pewno podczas dni niepłodnych, istnieje możliwość zajścia w ciążę (przy zabezpieczeniu się prezerwatywą i tabletkami antykoncepcyjnymi)? Kiedy występują dni nie płodne? Czy są to dni po okresie i tuż przed? Kiedy są dni płodne (mniej więcej, w którym dniu cyklu występują)? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli chodzi o dni płodne to informacje znajdzie Pani tutaj: http://abcantykoncepcja.pl/pytania/jak-obliczyc-dni-plodne.

Watro pamiętać, że u kobiet nie stosujących doustnej tabletki antykoncepcyjnej (DTA), owulacja może wystąpić w absolutnie KAŻDYM dniu cyklu, pod wpływem takich czynników jak np. stres.

W przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych, pojęcie "dni płodne" jest nie na miejscu, gdyż zasadą działania antykoncepcji doustnej jest blokada owulacji, więc podczas stosowania tej metody dni płodne w ogóle nie występują!!!