Dni płodne a planowanie ciąży

Witam :) Chciałabym dowiedzieć się kiedy mam dni płodne :) 22 listopada zaczełam miesiączkować trwa to 5 dni , miesiączkuję co 28 dni niekiedy zdarza sie mi miesiączkować 2-3 dni przed . Proszę pilnie o odpowiedz ponieważ planujemy z mężem dzidziusia :)))

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Owulacja następuje zawsze 14 dni przed wystąpieniem miesiączki. Jeśli poprzednia miesiączka wystąpiła 22.11, owulacja nastąpiła 22-14=8 listopada. Kolejna owulacja nastąpi, w zależności od długości cyklu, między 3. a 6. grudnia. Polecam rozpoczęcie starania się o dziecko na dzień- dwa przed tą datą.