Dni płodne a szanse na ciążę

Witam. Mam problem z obliczaniem dni płodnych to znaczy nie do końca wiem jaka jest długośc moich cykli przy nieregularnych miesiączkach. W sierpniu miałam miesiączkę 13-20 sierpnia a we wrześniu 14-20. I teraz nie wiem czy dobrze liczę ale wychodzi mi że cykl ma 33 dni. I patrząc teraz na te kalkulatory pokazują mi że dni płodne miałam mędzy 28 a 5 paźdzernika a 2 była owulacja. I 2 kochałam sie z chłopakiem doszło do wytrysku bez zabezpieczenia. Zastanawiam sie jakie są szanse na ciąże?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Szanse wynoszą około 10-20%. Pewność odnośnie dni płodnych możńa mieć przy badaniu USG i uwidocznieniu pęknięcia pęcherzyka Graffa. W sytuacji nieregularnych miesiączek dni płodne można jedynie określić w przybliżeniu.