Dni płodne po pierwszej miesiączce po poronieniu?!

Witam.
Poroniłam 2,5 miesiąca temu. Jestem teraz podczas pierwszej miesiączki.
Dodam, że nigdy nie miałam regularnych miesiączek, więc ciąża była zaskoczeniem. Mam pytanie.
Czy po tej pierwszej miesiączce po poronieniu będę miała normalnie dni płodne? Czy to wszystko wraca do normalnego stanu?

Chciałabym próbować jak najszybciej i chciałam wiedzieć czy mam szanse na zajście w ciąże po raz kolejny, ponieważ niektóre kobiety, gdy już mogą się starać o dziecko próbują, lecz nie mogą zajść w ciąże, a niektóre zachodzą od razu. Boję się porażki.
Proszę również o instrukcje jak mogę sprawdzać dni płodne. Czytałam, że poprzez kontrolowanie temperatury i śluzu, ale za bardzo nie jestem w tym temacie obeznana, ponieważ nie planowałam dziecka aż do tej pory. Pomóżcie! Proszę!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani cykle powinny powrócić teraz do normy. Skoro jednak wcześniej miała Pani nieregularne miesiączki, to i teraz może tak być. Prawdopodobnie cierpi Pni na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne, które powodują tę nieregularność. Radzę nie zwlekać z wizytą u ginekologa, który zleci odpowiednie badania hormonalne. Po uregulowaniu cyklów, będzie Pani miała większe szanse na poczęcie.
Już teraz jest Pani jednak najwyraźniej płodna (zaszła Pani w ciąże!). Większość kobiet zachodzi po poronieniu w ciążę i udaje im się ją donosić. Proszę być dobrej myśli. Obserwacja dni płodnych rzeczywiście może pomóc wybrać najodpowiedniejszy moment na starania. Jest to dość rozległy temat, który pobieżnie opisałam już w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!