Do ilu dni może trwać okres po porodzie?

Nie karmię piersią. Karmiłam ok. 3 tygodni. W 7 tyg. po porodzie dostałam okres, który trwa do dziś - 23 dni. Na wizycie kontrolnej lekarz mówił, że mam powiększoną szyjkę, że mam zrobić test ciążowy - wynik negatywny.
Ułożyło się tak, że dzień przed okresem zaczęłam brać tabletki. Zapomniałam jednej w 3 dniu w 1 tyg. (biorę o 23.00) i wzięłam ją po 4 h (o 3.00). Kolejnej zapomniałam w Sylwestra i wzięłam ją na drugi dzień (przed upływem 12 h).
Dodam, że krwawienie czasami ustępuje, np. na noc, a zdarza się też, że jest mocniejsze przez kilka godzin, ale nie bardzo obfite. Po prostu mocniejsze. Czy takie krwawienie jest normalne? Czy jest potrzeba zgłoszenia się do lekarza?

Dzień dobry!
Oczywiście tak długie krwawienie jest powodem do zgłoszenia się do lekarza. Trzeba sprawdzić, czy nie ma pozostałości po łożysku lub doczesnej. Lekarz powinien powtórzyć badanie USG.
Z poważaniem