Do jakiego lekarza powinna pójść osoba z podejrzeniem zaburzenia odżywiania?

Witam, mam 19 lat i już od kilku lat mam problem z jedzeniem. Nie jem zbyt wiele czasami mogę nie jeść nic przez cały dzień. Często jestem zmęczona, dużo śpię, mam zawroty głowy, spóźnia mi się miesiączka, mam problem z koncentracją. Ważę ok 57 kg i mam 170 co prawda schudłam trochę. Podejrzewam, że mam zaburzenia odżywiania. Kilka razy zdarzyły mi się omdlenia. Boje się iść do lekarza, nawet nie wiem do jakiego.

Witam!
Zdecydowanie psychiatra lub psycholog z doświadczenie w leczeniu zaburzeń popędowych (do tego typu należą m. in. zaburzenia odżywiania). Nie jest to sprawa prosta, ale zespół leczniczy powinien mieć doświadczenie w leczeniu tycz przypadłości - im mniej negatywnych doświadczeń przejdzie osoba leczona, tym lepsze są rokowania.
W m. Łodzi na pewno jest ośrodek wyspecjalizowany w diagnostyce i leczeniu tego typu zaburzeń!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.