Do jakiego lekarza powinna udać się osoba z kłopotami z oddychaniem?

Nazywam sie agnieszka mam 39lat jestem po 5 porodach ostatni to cesarskie ciecie moj ginekolog odkryl u mnie niedoczynnosc tarczycy tylko nie leczona do tego od kilku miesiecy mam problem z oddychaniem najgorzej jest na dworze niezaleznie od pogody czasami musze sie zatrzymac bo boje sie ze sie udusze moje pytanie jest jakie badanie i jaki lekarz i co nie wiecej mi jest

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który poszerzy wywiad i pokieruje dalszą diagnostyką. Duszność może być wywołana zarówno zaburzeniami w układzie oddechowym jak i w układzie sercowo-naczyniowym, więc na podstawie tylko pani opisu trudno określić jak specjalista powinien się panią zająć (określi to lekarza rodzinny).