Do jakiego lekarza się udać w przypadku mojej wątroby?

Wątroba niepowiększona, hiperechogenna (stłuszczenie). Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, niepowiększony, ze złogiem 22 mm. Poza tym usg brzucha ok. Proszę o informację do jakiego lekarza się udać jeśli chodzi o wątrobę? Jak poprawić jej stan? Nie piję alkoholu, nie jestem na diecie, nie jestem osobą otyłą. Jeśli chodzi o kamień czy możliwe jest jego zmniejszenie? Chciałabym uniknąć lub chociaż spróbować pozbyć się go, a nie wycinać woreczek. Nie boli mnie i nie odczuwam żadnych dolegliwości, a badanie zrobiłam jedynie dla sprawdzenia nerek, a one są ok.

Szanowna Pani, proponuję wizytę u hepatologa, co do złogu w pęcherzyku (nie woreczku) żółciowym można spróbować leczenia farmakologicznego