Do jakiego lekarza się udać w przypadku podejrzenia depresji i nerwicy?

Paranoja, depresja, nerwica. Wszystko na raz. Witam Od kilku lat zauwazam u siebie objawy trzech powyzszych schorzen. Kilka razy juz mialem atak paniki gdzie wzywane bylo pogotowie, czesto nie mam ochoty wstac z lozka by rozpoczac nowy dzien, nie widze radosci z rzeczy, ktore kiedys dawaly mi przyjemnosc, mam wrazenie ze jestem sledzony, ze ktos na mnie powoli, skrupulatnie polóje by zrobic mi krzywde badz tez zabic. Czasem kogos widze i nie jestem pewien czy to na prawde. Znam definicje powyzszych schorzen. Tyle tylko ze te objawy schorzen wystepoja kiedy nie ma jakichkolwieg logicznych uzasadnien by mogly wystapic. Co jednak jezeli w moim przypadku wszystkie te objawy maja uzasadnienie. Gryze sie z demonam przeszlosci. Zrobilem kiedys cos czego bardzo zaluje a wlasciwie zachowalem sie w stosunku do kogos bardzo nieodpowiedzialnie i mam ogromne wyrzuty sumienia. Wydaje mi sie, ze ta osoba moglaby sie po latach probowac zemscic przez to nagle w okolicy, w ktorej mieszkam zaczalem zaowazac pojawiajacych sie ludzi z towarzystwa tej osoby. Ludzie ci nie koniecznie nalezą to tych milych stad tez moje paranoje. Ja juz wariuje. CZy lekarz tu pomoze?

Witam, w przypadku podejrzenia depresji lub nerwicy, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Warto również aby skorzystał Pan z pomocy psychologicznej i psychoterapii aby łatwiej było Panu zmierzyć się z demonami przeszłości.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka