Do jakiego lekarza się udać z białym nalotem na języku?

Witam, występuje u mnie biały nalot z tyłu jezyka, dodatkowo są jakieś grudki również z tyłu, grudki są normalnego różowego koloru, nic mnie nie boli ani nie piecze, również nie występuje nieświeży oddech, ostatnio byłam lekko przeziębiona ale nie mam pojęcia czy to ma coś wspólnego chora bylam parę dni temu a te grudki zobaczyłam dopiero dzisiaj , biały nalot mam już długo. Co to może być i do jakiego lekarza mam się udać? Pozdrawiam :)

Dzień dobry,

Zmianami na języku zajmują się specjaliści laryngolodzy. Biały nalot na języku może być objawem kandydozy, ale nie tylko, warto, aby lekarz ocenił to w bezpośrednim badaniu. Grudki o których Pani pisze, to być może po prostu "kubki smakowe".

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych