Do jakiego lekarza skierować się z uciążliwym kaszlem, wilczym apetytem oraz częstomoczem?

Witam pytanie dotyczy mojego taty ma 55 lat dużo pali niestety i od około pół roku ma straszny kaszel oprócz tego wilczy apetyt, przy myciu zębów odruch wymiotny i często oddaje mocz, bardzo się martwię, do jakiej poradni się skierować?

Lek. Paweł Szadkowski

Kaszel najpewniej jest wynikiem palenia, słusznym byłoby wykonać rtg klatki piersiowej. Częste oddawanie moczu może być spowodowane infekcją dróg moczowych, przeszkodzą w oddawaniu moczu, np. rozrostem prostaty. W pierwszej kolejności musi się udać do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu będzie mógł zadecydować do jakiej poradni Pana skierować w pierwszej kolejności.