Do jakiego lekarza teraz powinienem się udać?

Witam, Kilka miesiecy temu mialem bardzo niski potas, zacząłem przyjmowac potas, magnez w tabletkach, potas sie unormowal, ale okazalo sie ze mama podwyzszony wapn we krwi (wynik 10,5). Lekarz internista skierowal mnie do endokrynologa. Tuz przed wizyta zrobiłem badania tsh - wynik 4,3. Endokrynolog przepisal mi lek letrox (25) i kazal przyjsc po dwoch miesiacach z badaniem wapnia i pth we krwi. Po dwoch miesiacach brania letroxu wynik wapnia mam 10,2 a pth w normie. Endokrynolog powiedzial ze za wysoki wapn nie ma podłoża endokrynologicznego i trzeba szukac gdzie indziej. Do jakiego lekarza teraz powinienem sie udac ? Odstawilem rowniez wapn z diety (wcześniej bardzo duzo takiego jedzenia spozywalem). Z gory dziękuję za pomoc

Lek. Wojciech Zygmunt

Drugą najczęstszą przyczyną hiperkalcemii są choroby nowotworowe, więc polecam kontakt z onkologiem lub diagnostykę typowo internistyczną, a następnie kontakt z onkologiem, gdy ewentualna przyczyna się potwierdzi. Jeżeli ta przyczyna zostanie wykluczona to należy poszukiwać innych dodatkowych - mniej poważnych przyczyn. Pozdrawiam i życzę zdrowia.