Do jakiego lekarza udać się w przypadku nadmiernej potliwości?

Witam mam 34 lata chciałbym się dowiedzieć czy to normalne pocę się na całym ciele głowa,plecy,pośladki,muszę zmieniać koszulki i bieliznę dwa trzy razy dziennie jeśli chodzi o pachy to golę używam antyperspirantu i nie jest źle najgorzej jest głową,plecami i pośladkami.Proszę o poradę do jakiego lekarza się udać i odpowiedź czy to normalne.Chodzi przede wszystkim o dni kiedy jest naprawdę ciepło około 26 stopni ?

Lek. Paweł Szadkowski

Pocenie się jest naturalnym mechanizmem termoregulacji i jeśli występuje ono zwłaszcza przy wysokich temperaturach oraz nie towarzyszą temu inne objawy to nie martwiłbym się tym zbytnio. Wśród chorób, które mogą objawiać się nadmierną potliwością u osób dorosłych, można wymienić: otyłość, cukrzycę, nadczynność tarczycy, choroby hematologiczne i przewlekłe infekcje. Ważny jest kontekst kliniczny. Jeśli to pana niepokoi może pan udać się do lekarza dermatologa.