Do jakiego lekarza udać się w sprawie bólu mięśni?

Dzień dobry, do jakiego lekarza udać się w sprawie bólu mięśni ? Od dłuższego czasu mam bardzo spięte mięśnie przy szyi, wyglada to tak jak u bardzo umięśnionego mężczyzny, nie spinam pleców aby mogło do czegoś takiego dochodzić, pozatym tylko mięśnie na barkach te przy szyi są spięte i bardzo twarde w dodatku bolą. Nie bardzo wiem czy mam z tym chodzić regularnie na masaż, fizjoterapeuta czy to jakoś inny problem. Chodziłam kiedyś na masaż jednak nie czułam dużej różnicy

Witam,
Takue napięcie może być wynikiem stresu, złych nawyków czy nieprawidłowej pozycji w pracy. Proponowałabym wizytę u fizjoterapeuty, aby skorygował postawę i nauczył, jak codziennie rozkuźniać spięte mięśnie, wtedy da to efekt. Zmiana nawyków, odpowiednie nawadnianie organizmu i być może suplementacja magnezu. Pozdrawiam