Do jakiego lekarza udać się z 5-letnim dzieckiem, u którego logopeda stwierdził afazję?

Witam! Do jakiego lekarz sie udac z dzieckiem 5 letnim ,u którego logopeda stwierdsził afazję (niedokoształcona mowa),wiem czy neurologopada czy nerolog bo wiem zę nerolog zajmuje sie padaczką i czekamy na wyniki .Jakie też badania wykonac na afazje ekspresyjno-motoryczną (niedokształcona mowa)

Witam, powinna Pani skonsultować dziecko u neurologa, aby wykluczyć lub potwierdzić ewentualne choroby neurologiczne np.padaczkę. Dodatkowo może Pani zbadać słuch i wzrok dziecka. Terapię afazji prowadzi neurologopeda/ logopeda.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Witam. Proszę udać się do neurologopedy. Nie jest on lekarzem, lecz specjalistą od terapii mowy osób mających zaburzenia mowy o podłożu neurologicznym. Pyta Pani, jakie "badania wykonać na afazję ekspresyjno-motoryczną"? Chodzi o zdiagnozowanie tego zaburzenia? Radziłabym wykonać badanie logopedyczne (przeprowadzone przez specjalistę neurologopedę), oraz badanie psychologiczno-pedagogiczne. Co do badań medycznych (typu MRI czy TK), proszę o to pytać prowadzącego lekarza neurologa.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/