Do jakiego lekarza udać się z bólem podbrzusza?

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam bóle w podbrzuszu (mniej więcej od miesiąca). trwają one pare dni, potem ból ustaje i znowu zaczyna. Zazwyczaj jest to ból do wytrzymania ale przeszkadza on w normalnym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Nie byłam jeszcze u lekarza ponieważ nie wiem do kogo się wybrać, czy do ginekologa czy do lekarza pierwszego kontaktu, a może do kogoś innego? Mam 20 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję jednak, by przede wszystkim udała się Pani do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wskaże najbardziej prawdopodobną przyczynę objawów. Wtedy też możliwe będzie określenie do jakiego specjalisty powinna się Pani udać.