Do jakiego lekarza udać się z moim problemem?

Witam. Mam 57 lat. Od kilku lat leczę się na nadciśnienie i wysoki cholesterol. Dzięki branym lekom utrzymuję wszystko w normie, ale przeszkadza mi w życiu inny problem, na który kardiolog nie reaguje. Mam bardzo niską temperaturę ciała ( 33, 34 góra 35 ). Ciągle mi bardzo gorąco, ciągle jestem spocona, a przy najmniejszym wysiłku pot kroplami spływa. Bardzo mnie to krępuje. Mam bardzo przerzedzone włosy, wypadają mi garściami i dermatolodzy też nie umieli mi pomóc. Radzę sobie sama jak umiem, ale z marnym skutkiem. Jestem tym bardzo załamana i często tracę ochotę do życia, pomimo że mam udane życie rodzinne.

57 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Objawy, które Pani opisuje wskazują niemal książkowo na znaczną niedoczynność tarczycy! Dziwi mnie, że do tej pory nie zrócił nikt na to uwagi. Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o badania w kierunku niedoczynności tarczycy TSH, hromony tarczycy fT3 i fT4.

Najprawdopodobniej konieczna będzie dalsza opieka endokrynologa. Proszę być stanowczą w dążeniu do postawienia rozpoznania i leczenia. Nieleczona niedoczynność tarczycy zwięsza ryzyko depresji i innych zaburzeń psychicznych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.