Do jakiego lekarza udać się z uporczywymi dolegliwościami gastrycznymi?

Witam, od dłuższego czasu miewam problemy gastryczne. Czasami mam biegunkę, bóle brzucha, wzdęcia. Dodatkowo pojawia mi się czasem czarny nalot na języku, a temu towarzyszy nieświeży oddech "z żołądka". Najczęściej te wszystkie objawy pojawią się wszystkie naraz, chociaż bóle brzucha, wzdęcia występują najczęściej. Co może być przyczyną? Do jakiego lekarza się udać? Dodam, że mam nietolerancję pokarmową, jednak trzymam się wyznaczonej mi diety. Pozdrawiam

Ponieważ źródła trudności mogą być różne (od somatycznych po emocjonalne, nerwicowe), dlatego na początek warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zależnie od wstępnej diagnostyki skieruje do dalszych specjalistów (np gastrologa, psychologa, psychiatry) lub badania (np usg, gastroskopia itp).

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do osobistej kontrolnej konsultacji gastrologicznej.
Jednak proponowałabym Panu, by zacząć od konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu, ustali dalsze postępowanie diagnostyczne.

Po namyśle, sądzę, że zwyczajna rozmowa z Psychologiem mogłaby być dla Pana przydatną.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605