Do jakiego lekarza zgłosić się w przypadku bólu w dole pleców oraz drętwienia łydek podczas chodzenia?

W lipcu w rozmazie automatycznym krwi wyszedł mi podwyższony poziom LYM% - 53,6 i obniżony NEUT% - 36,1. Po miesiącu zrobiłam ponownie badania i poziom LYM% wynosi 100,1, a NEUT% - 30,1. USG brzucha w porządku, rtg kręgosłupa lędźwiowego też, brak objawów ze strony układu moczowego. Odczuwam przez cały czas ból w dole pleców, czuję drętwienie łydek podczas chodzenia, na wadze mam jakieś 3kg więcej. Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Jakie badania dodatkowe powinnam wykonać?

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest ocena pełnych wyników badań oraz poszerzenie wywiadu i zbadanie przez lekarza. Warto dodatkowo wykonać: morfologię krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, proteinogram białek osocza, lipidogram. Jeśli chodzi o dolegliwości ze strony podudzi to może pani wykonać badanie USG doppler kończy dolnych. Diagnostykę najlepiej jeśli ukierunkuje lekarz pierwszego kontaktu ponieważ zależy ona o pani stanu klinicznego.