Do jakiego lekarza zgłosić się z koszmarami u córki?

Witam, córka 10 letnia, miewa średnio raz na miesiąc koszmary senne. Są one na tyle męczące że budzi się, przeraźliwie płacze i mówi że widzi potwory, że ktoś na nią krzyczy. Wydaje się być świadoma i obudzona. Zazwyczaj pomaga wyjście do innego pokoju. Trwa to kilka minut. Czy powinnam się martwić częstymi epozodami? Do jakiego lekarza się zgłosić?

Witam
Proszę zgłosić się do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Psycholog zdiagnozuje opisane symptomy i przekaże wskazówki do dalszego postępowania z dzieckiem. Jeśli będzie to konieczne , zaproponuje terapię psychologiczną w celu uporządkowania emocji u dziecka.
Pozdrawiam
Anna Szyda