Do jakiego specjalisty się udać przy takich wynikach?

Witam, mam 26 lat ostatnio wykonałam podstawowe badania hormonalne (głównie ze względu na utrzymujący się trądzik, wypadanie włosów i trochę większe owłosienie na twarzy i ciele ). Badania wykonane w 3 dniu cyklu estradiol, testosteron, prolaktyna, LH, FSH są w idealnej normie. Natomiast mam znacznie podwyższony poziom DHEA 18,95 ng/ml (norma w labor. 1,2 do 6,3). Aktualnie przebywam za granicą i wrócę dopiero za kilka tyg do kraju, a zaniepokoił mnie te wynik. Nie wiem czy mam udać do endokrynologa czy ginekologa? Czy warto wykonać dodatkowe badania by ułatwić diagnostykę i mieć jasny obraz?(zamierzam wykonać prywatnie, bo ze skierowaniami w moim centrum medycznym jest bdz ciężko). Usg ginekologiczne które miałam przez ostatnie lata raczej bez odchyleń, jedynie pojedyncze torbiele (np jeden na 8 miesięcy) które sami znikały. (czy samo to wyklucza PCOS?) dodatkowo doskwiera mi zanik libido, ciągle zmęczenie, brak sił i ogromne rozdrażnienie już od dłuższego czasu). Miesiączkę mam przesadnie bolesną, ostatnio zdarzają się opóźnienia tak do 5 dni. Bardzo proszę o podpowiedź jakie dodatkowe badania warto wykonać. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa/trychologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.