Do jakiego specjalisty udać się po interpretację wynik ANA 2?

Do jakiego specjalisty się udać aby zinterpretować wyniki ANA 2? Z powodu poronień zostały zlecone mi badania ANA. Wyniki wyszły dodatnie o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:320. Dodatkowo wykryto antygeny pozytywny dsDNA i silnie pozytywny DFS70. Co mogą wskazywać takie wyniki i do jakiego specjalisty udać się po poradę?

Lek. Paweł Szadkowski

Z takimi badaniami najlepiej udać się do reumatologa. Jeśli nie ma takiej możliwości - do internisty.