Do jakiego specjalisty udać się w przypadku nadmiernego objadania sie?

Dzień dobry. Mam pytanie do jakiego specjalisty może udać się moja dziewczyna mająca problemy z objadaniem się? Jak ja mogę Jej pomóc zważając na to że dzieli nas duża odległość?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Mam mało danych...
Zaprezentowany przez Pana symptom (u Pana Dziewczyny) który zaniepokoił Pana, jest wskazaniem do osobistej konsultacji, najlepiej w Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania albo w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem dotarcia do źródła symptomatycznego.
Pytanie, czy ten objaw "nadmiernego objadania się " zaniepokoił (również) Pana Dziewczynę?

Jak Pan może pomóc?
Porozmawiać otwarcie/szczerze, że Dziewczyna jest dla Pana ważna, i Pan zaobserwował taki objaw i chciałby Pan zainspirować Ją do takiej diagnostycznej konsultacji specjalistycznej.
Myślę, że taka wspierająca informacja zwrotna, z Pana strony, że jest Pan z Dziewczyną, jest Pan obecny - pomimo dużej odległości (o której Pan zasygnalizował) i może liczyć na Pana wsparcie emocjonalne (na tyle, na ile jest to możliwe).

Gdyby miał Pan życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko pomyślności dla Pana i Pana Dziewczyny życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

mgr Irena Mielnik-Madej

Witam,
jeżeli Pana dziewczyna również traktuję to jako problem i czuje potrzebę poradzenia sobie z tym, warto aby udała się na konsultację z psychoterapeutą. Trzeba też podkreślić, że konsultacja czy nawet kilka nie oznacza, że musi się decydować na terapię.
Pan może jej pomóc poprzez rozmowę, kiedy ona tego potrzebuje, obecność i towarzyszenie jej (na ile oczywiście ze względu na odległość, o której Pan pisze, jest to możliwe). Jeżeli potrzebuje Pan dowiedzieć się czegoś więcej, również proponuję udać się na konsultację z psychologiem, który zapoznając się bardziej szczegółowo z Państwa sytuacją, będzie w stanie rzetelniej coś Panu zasugerować.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego