Do jakiego specjalisty udać z nerwicą somatyczną?

dzień dobry.w wieku 10 lat miałam stwierdzoną nerwice somatyczną pierwszy atak był po śmierci bardzo bliskiej osoby po około roku objawy ustały.Obecnie mam 22 lata i lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że powinnam iść do psychiatry bo mam silną nerwice objawia sie dusznościami, wysokim pulsem(193),atakami paniki , ciągłym lekiem i nie zadowoleniem czy to faktycznie może być nerwica czy poprostu depresja . i gdzie mam sie najlepiej udać do psychiatry czy psychologa. z góry dziekuje

Psychologia

Najpierw do psychiatry potem do psychoterapeuty i wtedy też się Pani dowie czy to nerwica czy depresja.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do psychiatry (taktując go jako podstawę leczenia) oraz do terapeuty w celu uzupełnienia leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Justyna MaĹas (JÄdrzejewska)

Dzień dobry,
z opisanych przez Panią objawów wynika, że występują u Pani objawy lękowe z napadami lęku panicznego
proponuję zgłoszenie się do Psychiatry, włączenie leku poprawi Pani komfort i wtedy możliwe będzie podjęcie psychoterapii
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

najpierw psychiatra który potwierdzi lub wykluczy konieczność przyjmowania leków a następnie terapeuta. Polecam poznawczo-behawioralnego.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org