Do jakiego specjalisty zgłosić się z przewlekłym bólem mięśni?

Witam, do jakiego specjalisty należy zgłosić się z przewlekłym bólem mięśni, osłabieniem siły mięśniowej, drganiami mięśni? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, A.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opisywane przez Panią objawy mogą być związane z chorobami neurologicznymi, reumatologicznymi lub zaburzeniami elektrolitowymi. Proponowałbym konsultację u internisty, który po rozmowie i wykonaniu podstawowych badań oceni czy i do kogo należy Panią skierować.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty neurologa.